STRONA 1/2
OPIS TYCZEK I TOPÓW NA ROK 2024
Wykonany przez Patryka Traczyka Tubertini Polska

W roku 2024 TUBERTINI wystawiło na stół swe ASY z rękawa , jakimi są najnowsze tyczki TLE SX serii R1 . Wiedzieliśmy już w roku 2023 że najnowsze tyczki będą wielkim zaskoczeniem dla wszystkich . Nie mogliśmy wiele powiedzieć o nich wcześniej gdyż jako Tubertini owijamy sekretem naszą produkcję aż do momentu wypuszczeniu tego na nasz wędkarski rynek. Sekret przejawił się w wielką niespodziankę dla najwyższego poziomu zawodników jak i koneserów sprzętu Tubertini.
W tym roku mamy przyjemność wam przedstawić piękne Perełki z naszej Włoskiej Fabryki TUBERTINI . Są to cztery wędziska najwyższej światowej  klasy.
TAK !! Najwyższej - możemy śmiało powiedzieć iż nasze wszystkie Tyczki w roku 2024 są niczym  samochody z salonu lamborghini
. Dopieszczone o każdy możliwy detal techniczny jak i wizualny - Nie znajdziemy w nich żadnego minusa . Rok pracy naszych Włoskich techników stworzyło modele takie jak :
STARK R1
VERSUS R1
REBEL R1
POWER R1
Najnowsze wędki TLE R1 są niedoścignione na rynku światowego wędkarstwa.
Tyczki które dadzą Ci niezawodność, moc, szybkość, uniwersalność. Są to wędki stworzone z najwyższej jakości włókna węglowego na najnowszych matrycach czystej włoskiej produkcji i technologi Tubertini, które zostaną owianą naszym sekretem. Wszystkie elementy najnowszych technologii naszych włoskich techników pozwoliły na stworzenie wędki lekkiej, bardzo sztywnej a co najważniejsze idealnie wyważonej.
Z racji iż seria TLE SX jest jedną z najlepszych w historii Tubertini. Wędki TLE SX R1 są tworzone na tych samych formach wędek z roku 2023( TLE SX) . TLE SX R1 zostały udoskonalone o większą powierzchnię R-Grip, całkowitą matową powierzchnię, mniejszą wagę, dodatkowe detale oraz piękne malowanie każdego modelu
Seria Tyczek TLE R1 podbija Włochy bezkonkurencyjne na pokazach, przyczyniając wielkie zaskoczenie każdego wędkarza
Indywidualne zamówienia trafiają na Karty magazynowe w rekordowych ilościach .


Do Tyczek R1 jest dedykowana cała seria topów 900 SX. Tyczki są kompatybilne z wszystkimi topami SX z poprzednich serii , a także serii topów 500 LX oraz LX poprzednich sezonów . Wisienką na torcie tyczek R1 są nowe topy serii 700MX o których wszystkie informacje znajdziemy niżej w opisie topów .

TLE R1 został wzbogacony o niezawodny system R-Grip Surface, czyli seria wypukłych elementów graficznych na podstawie i mini-przedłużce do rozpoznawania końca wędki podczas przesuwania jej do przodu.

W nowych tyczkach R1 zostały umieszczone numeryczne oznaczenia graficzne elementów. Dzięki którym wiemy który element mamy w ręku , bez zbędnej matematyki

Nie mogło zabraknąć w najnowszych tyczkach legendarnej  technologi  zawijanej górnej części czwartego i piątego elementu topu. Zaokrąglone elementy,  dzięki czemu zapinanie topa do tyczki odbywa się dużo szybciej. Wyeliminowany został też problem wyszczerbywania się elementów. Przez co  możemy bardzo szybko i sprawnie ścigać się na zawodach bez obaw o uszkodzenie jakiego kolwiek elementu .
Cztery tyczki światowej klasy
Co cechuje dane modele? Jaka dana wędka ma przeznaczenie ? .
Zacznijmy wszystko od początku. Zapraszam do zapoznania się z każdym modelem poniżej , w szczegółowych opisach

Na pierwszy plan idzie nasze oczko w głowie , Najwyższy model z całej oferty Tubertini !!!TLE SX STARK R1

TLE SX STARK R1 -  to zdecydowanie najlepsza tyczka w historii Tubertini. Wędka o zdecydowaniu najlepszych parametrach z całej oferty na rok 2024. Trzymając ją w rękach ma się piorunujące wrażenie lekkości oraz sztywności . Nowa wędka STARK R1  została opracowana na cieńszych formach niż poprzednie wędki TLE. Zmniejszenie średnicy do 42,80mm pozwoliło uzyskać łatwiejszą w prowadzeniu, wyważoną i bardzo szybką wędkę podczas zacięcia. Jest bardzo lekka co w połączeniu z rewelacyjnym wyważeniem i niebywałą sztywnością daje nam tyczkę „idealną” pod każdym kątem .Jednak to co najbardziej ją wyróżnia to niebywała operatywność. Wybór dla najbardziej wybrednych użytkowników tyczek. Tyczka ta dedykowana jest do wędkowania na wodach stojących, ale poradzi sobie również podczas wędkowania na uciągach (w zależności jakie topy jej założymy). W tej nowej gamie wędziska znalazły się również najnowsze innowacje firmy Tubertini: nowy system R-Grip Surface, czyli seria wypukłych elementów graficznych na podstawie i mini-przedłużce do rozpoznawania końca wędki podczas przesuwania jej do przodu . Tyczka posiada zaokrąglone połączenie na elemencie „5” aby ułatwić łączenie elementów podczas zawodów.
STARK R1 w swym desingu wizualnym posiada złote oprawki (Napisy)
STARK SX R1  jest  kompatybilny z nowymi zestawami serii 900 SX i 500 LX oraz
z nową serią 700MX. A także topy LX i SX z poprzednich sezonów. Mają podstawę 13,00 m stożkową i 11,50 m idealnie cylindryczną; oznacza to, że pręty zamknięte będą składać się z dwóch elementów: podstawy o długości 13,00 m, która będzie zawierać pręt w odległości 10 m, oraz elementu o długości 11,50 m oddalonego od siebie. To nowe rozwiązanie wymaga od wędkarza, aby operując w odległości 11,50 m, zaszczepić 13-metrową podstawę bezpośrednio na odcinku 6 z 10,00 m, usuwając odcinek 11,50 m.

TLE SX STARK R1 (BEZ TOPA)

Długość - 13,00 metrów
Średnica Dolnika - 42,80mm
Waga - 759g.
Ilość elementów - 4
Długość transportowa - 190cm
Kod - x0670xx
Cena katalogowa - 15 885 zł

TLE SX STARK R1 - to wędzisko stworzone na światowy najwyższy poziom w wędkarstwie wyczynowym No1 HIGH QUALITY________________________________________________________________________________________


TLE SX VERSUS R1

TLE SX VERSUS R1- to zdecydowanie najlepsza tyczka w historii Tubertini. Wędka o zdecydowaniu najlepszych parametrach wszechstronności  z całej oferty na rok 2024. Znakomita wędka, dzięki której wędkowanie sprawia mnóstwo przyjemności. Dzięki małej wadze oraz świetnemu wyważeniu jest niesamowicie szybka i idealnie nadaje się do łowienia na trudnych technicznie wodach, gdzie wykonanie dokładnej prowokacji czy prezentacji przynęty jest nieodzownym elementem dobrego wyniku. TLE SX VERSUS R1 na rzece ? Jak najbardziej ! Wędka pomimo parametrów wskazujących na typową „kanałówkę” spokojnie da sobie radę na uciągach do 30 gr! Tyczka która pozwala na super precyzyjne łowienie zarówno pół gramowym zestawem jak i ciężkim dyskiem w wartkiej rzece Wędka ta jest idealnym przykładem filozofii tworzenia tyczek Tubertini, gdzie każda wędka posiada odpowiedni zapas mocy. TLE SX VERSUS R1 jest świetnym wyborem dla zawodników startujących na zawodach najwyższej rangi. Jest wędką wybitnie sztywną i szybką, która w rękach "nic nie waży". Versus to także typowy „allround”. Idealny wybór dla osób, które poszukują uniwersalnej wędki, która wytrzyma zarówno łowienie na uciągach duże przeciążenia jak i sprosta bardzo technicznemu łowieniu na wodach stojących. W tej nowej gamie wędziska znalazły się również najnowsze innowacje firmy Tubertini: nowy system R-Grip Surface, czyli seria wypukłych elementów graficznych na podstawie i mini-przedłużce do rozpoznawania końca wędki podczas przesuwania jej do przodu . Tyczka posiada zaokrąglone połączenie na elemencie „5” aby ułatwić łączenie elementów podczas zawodów.
Versus R1 w swym desingu wizualnym posiada matowo-srebrne oprawki (Napisy)
VERSUS SX R1 jest  kompatybilny z nowymi zestawami serii 900 SX i 500 LX oraz z nową serią 700MX. A także topy LX i SX z poprzednich sezonów. . Mają podstawę 13,00 m stożkową i 11,50 m idealnie cylindryczną; oznacza to, że pręty zamknięte będą składać się z dwóch elementów: podstawy o długości 13,00 m, która będzie zawierać pręt w odległości 10 m, oraz elementu o długości 11,50 m oddalonego od siebie. To nowe rozwiązanie wymaga od wędkarza, aby operując w odległości 11,50 m, zaszczepić 13-metrową podstawę bezpośrednio na odcinku 6 z 10,00 m, usuwając odcinek 11,50 m.

TLE SX VERSUS R1 (BEZ TOPA)

Długość - 13,00 metrów
Średnica Dolnika - 42,80mm
Waga - 778g.
Ilość elementów - 4
Długość transportowa - 190cm
Kod - x0671xx
Cena katalogowa - 10 836 zł

VERSUS R1 - to świetny kij wydajnościowy ! Zaprojektowany do zawodów na najwyższym możliwym poziomie: to idealne połączenie wydajności i niezawodności.


________________________________________________________________________________________


TLE SX REBEL R1

TLE SX REBEL R1 - to nowość od Tubertini na rok 2024 ( dodany 4-ty model do rodziny z serii TLE SX które otrzymało  miano wszechstronnego wędziska) . Rebel R1 to bardzo mocna wędka ”Allround” a zarazem nie bywało dobrze wyważona. Dedykowana do połowu na rzekach oraz łowiskach komercyjnych jednakże jej wszechstronność daje możliwość jej wykazania się na jeziorach i kanałach poprzez zastosowanie odpowiedniego Topu z serii SX . Rebel R1 - to wędzisko o  istnym bardzo dużym zapasem mocy. Co  sprawia, że niestraszne jej duże uciągi czy wielkie ryby. Dzięki swym parametrom jakie posiada przewyższa wiele droższych wędzisk dostępnych  na rynku . Wędka TLE REBEL SX R1 nie kryje za sobą ciężkiej "karpiówki". Tyczka ta najbardziej zaskakuje wyważeniem, a w zasadzie lekkością bo waży zaledwie 785 gramy. Kompletnie nie czuć, że w rękach trzymamy kij zdolny bez kłopotu wyholować ryby powyżej 10 kg! Ponadto zachowuje naprawdę bardzo dobrą sztywność pozwalającą łowić skutecznie w każdych warunkach. Wędka TLE REBEL SX R1  to będzie idealny wybór dla tych entuzjastów tyczki, którzy na co dzień wędkują na przeróżnych łowiskach (od kanałów i jezior, przez wody komercyjne po szybkie rzeki), a ich częstym celem są duże ryby. Zmniejszona średnica do 42,80mm pozwoliła uzyskać łatwiejszą w prowadzeniu, wyważoną i bardzo szybką wędkę podczas zacięcia.
 W tej nowej gamie wędziska znalazły się również najnowsze innowacje firmy Tubertini: nowy system R-Grip Surface, czyli seria wypukłych elementów graficznych na podstawie i mini-przedłużce do rozpoznawania końca wędki podczas przesuwania jej do przodu . Tyczka posiada zaokrąglone połączenie na elemencie „5” aby ułatwić łączenie elementów podczas zawodów.
Rebel R1 w swym desingu wizualnym posiada klasyczne żółte oprawki (Napisy)
TLE POWER jest  kompatybilny z nowymi zestawami serii 900 SX i 500 LX oraz z nową serią 700MX. A także topy LX i SX z poprzednich sezonów. Mają podstawę 13,00 m stożkową i 11,50 m idealnie cylindryczną; oznacza to, że pręty zamknięte będą składać się z dwóch elementów: podstawy o długości 13,00 m, która będzie zawierać pręt w odległości 10 m, oraz elementu o długości 11,50 m oddalonego od siebie. To nowe rozwiązanie wymaga od wędkarza, aby operując w odległości 11,50 m, zaszczepić 13-metrową podstawę bezpośrednio na odcinku 6 z 10,00 m, usuwając odcinek 11,50 m.
Wędzisko REBEL R1 poprzez  topy które są w ofercie Tubertini możemy stworzyć wędkę wszechstronną na nasze potrzeby (na każdą wodę).

TLE SX REBEL R1 (BEZ TOPA)

Długość - 13,00 metrów
Średnica Dolnika - 42,80mm
Waga - 785g.
Ilość elementów - 4
Długość transportowa - 190cm
Kod- x0673xx
Cena katalogowa - 8 463 zł

REBEL R1 - Nowa wędka o oszałamiającej sztywności i właściwościach jezdnych. Doskonale wyważony i niezawodny, oferuje wysoką wydajność zarówno z zestawami zawodniczymi , jak i najbardziej wytrzymałymi zestawami w ofercie Tubertini. Jest prawdziwie wszechstronny.


________________________________________________________________________________________


TLE SX POWER R1

TLE SX POWER R1 - to bardzo mocna wędka ”Allround” wydana na rok 2024 . Dedykowana do połowu na rzekach oraz łowiskach komercyjnych. Bardzo duży zapas mocy sprawia, że niestraszne jej duże uciągi czy wielkie ryby. Dzięki swym parametrom jakie posiada przewyższa wiele droższych wędzisk na rynku . Wędka TLE POWER SX R1 nie kryje za sobą ciężkiej "karpiówki". Tyczka ta najbardziej zaskakuje wyważeniem, a w zasadzie lekkością bo waży zaledwie 794 gramy. Kompletnie nie czuć, że w rękach trzymamy kij zdolny bez kłopotu wyholować ryby powyżej 10 kg! Ponadto zachowuje naprawdę bardzo dobrą sztywność pozwalającą łowić skutecznie w każdych warunkach. Wędka TLE POWER SX  ta będzie idealny wybór dla tych entuzjastów tyczki, którzy na co dzień wędkują na przeróżnych łowiskach (od kanałów i jezior, przez wody komercyjne po szybkie rzeki), a ich częstym celem są duże ryby. Zmniejszona średnica do 42,80mm pozwoliła uzyskać łatwiejszą w prowadzeniu, wyważoną i bardzo szybką wędkę podczas zacięcia.
 W tej nowej gamie wędziska znalazły się również najnowsze innowacje firmy Tubertini: nowy system R-Grip Surface, czyli seria wypukłych elementów graficznych na podstawie i mini-przedłużce do rozpoznawania końca wędki podczas przesuwania jej do przodu . Tyczka posiada zaokrąglone połączenie na elemencie „5” aby ułatwić łączenie elementów podczas zawodów.
Rebel R1 w swym desingu wizualnym posiada pomarańczowe oprawki (Napisy)
TLE POWER jest  kompatybilny z nowymi zestawami serii 900 SX i 500 LX oraz z nową serią 700MX. A także topy LX i SX z poprzednich sezonów. Mają podstawę 13,00 m stożkową i 11,50 m idealnie cylindryczną; oznacza to, że pręty zamknięte będą składać się z dwóch elementów: podstawy o długości 13,00 m, która będzie zawierać pręt w odległości 10 m, oraz elementu o długości 11,50 m oddalonego od siebie. To nowe rozwiązanie wymaga od wędkarza, aby operując w odległości 11,50 m, zaszczepić 13-metrową podstawę bezpośrednio na odcinku 6 z 10,00 m, usuwając odcinek 11,50 m.

TLE SX POWER R1 (BEZ TOPA)

Długość - 13,00 metrów
Średnica Dolnika - 42,80mm
Waga - 794g.
Ilość elementów - 4
Długość transportowa - 190cm
Kod- x0672xx
Cena katalogowa - 7 272 zł

POWER R1 Bardzo wszechstronna i solidna wędka, będąca w stanie optymalnie operować zarówno zestawy serii 700LX, tworząc sztywne i mocne wędzisko, jak i cieńsze zestawy serii 900SX, zapewniając lżejszą i łatwiejszą w obsłudze: co daje ją prawdziwie wszechstronną tyczką

________________________________________________________________________________________
Do tyczek Tubertini TLE SX R1 zostały zaprojektowane specjalne PROTECTORY które zapewniają bezpieczeństwo naszego wędziska . Oferta 2024 została rozszerzona o nowości takie jak Protector SX na 6-sty element , oraz Protectory SX R1 na 4-ty i 5-ty element - do wędkowania skrótami .


TLE Protector SX

Precyzyjnie wykończona rura węglowa z wkładkami R Grip i specjalną twardą końcówką z materiału EVA, kompatybilna z najnowszą serią tyczek TLE SX R1 .Stosowany jest jako element końcowy tyczki na 13,00 i 11,50 metrach w celu ochrony podstawy przed przypadkowym zgnieceniem czy stłuczeniem cofając tyczkę do tyłu na rolki . 
W ofercie Tubertini na rok 2024 dołączony został nowy dodatkowy Protector SX na 6sty element naszej Tyczki - gdyż w niektórych łowiskach nie trzeba używać pełnych długości tyczek , a Protector zapewnia nam odpowiednie bezpieczeństwo tyczki .

PROTECTOR SX 7/8
Kod: x0369xx
Długość -18 cm
Średnica - 42,8 mm
Waga - 60 g
Cena katalogowa - 210,33 zł

PROTECTOR SX-R1 6
Kod: x0048xx
Długość -18 cm
Średnica - 42,2 mm
Waga - 49 g 
Cena katalogowa - 210,33


 PROTECTOR TLE R1
Precyzyjnie wykończona rura węglowa z specjalnymi twardymi końcówkami z materiału EVA, kompatybilna z najnowszą serią tyczek TLE SX R1(Protector nr5) , oraz Topami SX(Protector nr.4). Zrobiony jest z najwyższej jakości węgla R18  , w czarno matowym desingu
Protector przeznaczony jest przy połowie na tzw. "Skróta" czyli używamy końcowe elementy topa przy połowie przy samym brzegu - Protector zapewnia nam 100% bezpieczeństwo przed uszkodzeniem ścianki (gdyż są  one delikatniejsze przy Topach i łatwo o je uszkodzenie) , możemy śmiało szybkościowo łowić bez obaw o jakie kolwiek uszkodzenie.
Protectory TLE R1 występują w dwóch wariantach :

PROTECTOR SX 4
Dopasowany jest do topów SERII SX - Elementu nr 4
Kod: x0046xx
Długość -18 cm
Średnica - 37,40 mm
Waga - 38 g
Cena katalogowa - 140 zł

PROTECTOR SX 5
Dopasowany jest do Tyczek TLE SX R1 - Elementu nr 5
Kod: x0047xx
Długość -18 cm
Średnica - 39,80 mm
Waga - 43 g
Cena katalogowa - 140 zł

________________________________________________________________________________________


W ofercie 2024 pojawiają się najnowsze Dopałki/Prolungi  SX R1 do tyczek oraz Topów  dzięki który optymalizujemy długość oraz wyważenie.
Każda z Prolung Tyczki  została wzbogacona o najnowszy  system R-Grip Surface, czyli seria wypukłych elementów graficznych na podstawie i mini-przedłużce do rozpoznawania końca wędki podczas przesuwania jej do przodu. Natomiast Mini Prolungi Topa zostały z utwardzonego węgla z matowym wykończeniem .


Mini Prolunga R1(do 11,5 / 13mt)

Mini Prolunga R1- to dopałka niezbędna dla każdego wędkarza , kiedy czasem trzeba przedłużyć nasz zestaw troszkę dalej niż nasze pole nęcenia ( gdy ryby nie trzymają się miejsca i trzeba ich „szukać’’ w okolicach naszego punktu zanęcenia  )
 Mini Prolunga R1 jest dedykowana do 11,5 metra oraz 13stego metra wędziska   ( dopałka jest znacznie cięższa 151g. - jest to specjalne rozwiązanie Tubertini - dzięki której nasze wędzisko jest optymalnie idealnie wyważone przy dopałce na całych długościach wędziska ) .

Mini Prolunga R1 - do 11,5/13mt
Długość - 77 cm
Średnica Dolnika - 42,80mm
Waga - 151.
Ilość elementów - 1
Długość transportowa - 77cm
Cena katalogowa - 504 zł


Mini Prolunga R1(do 11,5 / 13mt)

Mini Prolunga R1- to dopałka niezbędna dla każdego wędkarza , kiedy czasem trzeba przedłużyć nasz zestaw troszkę dalej niż nasze pole nęcenia ( gdy ryby nie trzymają się miejsca i trzeba ich „szukać’’ w okolicach naszego punktu zanęcenia  )
 Mini Prolunga R1 jest dedykowana do 11,5 metra oraz 13stego metra wędziska   ( dopałka jest znacznie cięższa 196g - jest to specjalne rozwiązanie Tubertini - dzięki której nasze wędzisko jest optymalnie idealnie wyważone przy dopałce na całych długościach wędziska ) .

Mini Prolunga R1 - do 11,5/13mt
Długość - 100 cm
Średnica Dolnika - 42,80mm
Waga - 196.
Ilość elementów - 1
Długość transportowa - 100cm
Cena katalogowa - 504 zł


Mini Prolunga R1 (per 10mt)

Mini Prolunga R1- to dopałka niezbędna dla każdego wędkarza , kiedy czasem trzeba przedłużyć nasz zestaw troszkę dalej niż nasze pole nęcenia ( gdy ryby nie trzymają się miejsca i trzeba ich „szukać’’ w okolicach naszego punktu zanęcenia  )
 Mini Prolunga R1 jest dedykowana do 10-tego metra naszego wędziska   ( dopałka jest znacznie cięższa 187g - jest to specjalne rozwiązanie Tubertini - dzięki której nasze wędzisko jest optymalnie idealnie wyważone przy dopałce na całych długościach wędziska ) .

Mini Prolunga R1 - do 10-tego m.
Długość - 100 cm
Średnica Dolnika - 42,80mm
Waga - 187.
Ilość elementów - 1
Długość transportowa - 100cm
Cena katalogowa - 504 zł
Zapraszam na stronę 2/2

Patryk Traczyk Tubertini Polska