OPIS TYCZEK I TOPÓW TUBERTINI NA ROK 2023.
Wykonany przez Patryka Traczyka  „Tubertini Polska”

TYCZKI TLE SX 2023

Wielki powrót wyczynowych tyczek Tubertini na Polski Rynek . Najlepsze i niezastąpione na świecie tyczki jakie są produkowane w naszej Włoskiej stajni Tubertini zasilą naszą polską ofertę w 2023roku. Najnowsze tyczki wzbogacane o najnowsze technologie i rozwiązania - które stworzyły nam wędki idealne. Najnowsze tyczki TLE SX dostępne będą w trzech modelach:
TLE STARK SX
TLE VERSUS SX
TLE POWER SX

Nowe wędki TLE Stark, Versus i Power zostały opracowane na cieńszych formach niż poprzednie wędki TLE. Zmniejszenie średnicy pozwoliło uzyskać łatwiejszą w prowadzeniu, wyważoną i bardzo szybką wędkę podczas zacięcia. Są kompatybilne z nowymi zestawami serii 900 SX i 500 LX, a także z  seriami LX i SX z poprzednich sezonów.
TLE SX został wzbogacony o najnowszy  system R-Grip Surface, czyli seria wypukłych elementów graficznych na podstawie i mini-przedłużce do rozpoznawania końca wędki podczas przesuwania jej do przodu.
 W górnej części czwartego i piątego elementu topu są zaokrąglone elementy,  dzięki czemu zapinanie topu do tyczki odbywa się dużo szybciej, wyeliminowany został też problem wyszczerbywania się elementów. przez co  możemy bardzo szybko i sprawnie ścigać się na zawodach bez obaw o uszkodzenie elementów .
Trzy najwyższej klasy wędziska o różnych zastosowaniach!!!
Idealna tyczka dla Ciebie?
To właśnie będzie seria TLE SX Najwyższej światowej jakości wędki , dopracowane w każdym najmniejszy szczególe by spełnić oczekiwania każdego z wędkarzy i zawodnika najwyższej rangi . Tyczki TLE SX  dadzą  Ci niezawodność, moc, szybkość, uniwersalność. Są to wędki  stworzone z najwyższej jakości włókna węglowego na najnowszych matrycach czystej włoskiej produkcji i technologi Tubertini  .  Wszystkie elementy najnowszych technologii naszych włoskich techników  pozwoliły na stworzenie wędki lekkiej, bardzo sztywnej a co najważniejsze idealnie wyważonej. Co cechuje dane modele? Zapraszam do opisu Tyczek i Topów w ofercie Tubertini na rok 2023.


TLE STARK SX -  to zdecydowanie najlepsza tyczka w historii Tubertini. Wędka o zdecydowaniu najlepszych parametrach z całej oferty na rok 2023. Trzymając ją w rękach ma się piorunujące wrażenie lekkości oraz sztywności . Nowa wędka TLE Stark została opracowana na cieńszych formach niż poprzednie wędki TLE. Zmniejszenie średnicy do 42,80mm pozwoliło uzyskać łatwiejszą w prowadzeniu, wyważoną i bardzo szybką wędkę podczas zacięcia. Jest bardzo lekka co w połączeniu z rewelacyjnym wyważeniem i niebywałą sztywnością daje nam tyczkę „idealną” pod każdym kątem .Jednak to co najbardziej ją wyróżnia to niebywała operatywność. Wybór dla najbardziej wybrednych użytkowników tyczek. Tyczka ta dedykowana jest do wędkowania na wodach stojących, ale poradzi sobie również podczas wędkowania na uciągach (w zależności jakie topy jej założymy). W tej nowej gamie wędziska znalazły się również najnowsze innowacje firmy Tubertini: nowy system R-Grip Surface, czyli seria wypukłych elementów graficznych na podstawie i mini-przedłużce do rozpoznawania końca wędki podczas przesuwania jej do przodu . Tyczka posiada zaokrąglone połączenie na elemencie „5” aby ułatwić łączenie elementów podczas zawodów. .
STARK SX  jest  kompatybilny z nowymi zestawami serii 900 SX i 500 LX, a także z poprzednimi seriami LX i SX z poprzednich sezonów. Mają podstawę 13,00 m stożkową i 11,50 m idealnie cylindryczną; oznacza to, że pręty zamknięte będą składać się z dwóch elementów: podstawy o długości 13,00 m, która będzie zawierać pręt w odległości 10 m, oraz elementu o długości 11,50 m oddalonego od siebie. To nowe rozwiązanie wymaga od wędkarza, aby operując w odległości 11,50 m, zaszczepić 13-metrową podstawę bezpośrednio na odcinku 6 z 10,00 m, usuwając odcinek 11,50 m.

TLE STARK SX (BEZ TOPU)
 • Kod x0640xx
 • Długość 13,00 metrów
 • Średnica Dolnika : 42,80mm
 • Waga: 759g.
 • Ilość elementów: 4
 • Długość transportowa: 190cmTLE SX VERSUS - Znakomita wędka, dzięki której wędkowanie sprawia mnóstwo przyjemności. Dzięki małej wadze oraz świetnemu wyważeniu jest niesamowicie szybka i idealnie nadaje się do łowienia na trudnych technicznie wodach, gdzie wykonanie dokładnej prowokacji czy prezentacji przynęty jest nieodzownym elementem dobrego wyniku. TLE SX VERSUS na rzece ? Jak najbardziej ! Wędka pomimo parametrów wskazujących na typową „kanałówkę” spokojnie da sobie radę na uciągach do 30 gr! Tyczka która pozwala na super precyzyjne łowienie zarówno pół gramowym zestawem jak i ciężkim dyskiem w wartkiej rzece Wędka ta jest idealnym przykładem filozofii tworzenia tyczek Tubertini, gdzie każda wędka posiada odpowiedni zapas mocy. TLE SX VERSUS jest świetnym wyborem dla zawodników startujących na zawodach najwyższej rangi. Jest wędką wybitnie sztywną i szybką, która w rękach "nic nie waży". Versus to także typowy „allround”. Idealny wybór dla osób, które poszukują uniwersalnej wędki, która wytrzyma zarówno łowienie na uciągach duże przeciążenia jak i sprosta bardzo technicznemu łowieniu na wodach stojących. W tej nowej gamie wędziska znalazły się również najnowsze innowacje firmy Tubertini: nowy system R-Grip Surface, czyli seria wypukłych elementów graficznych na podstawie i mini-przedłużce do rozpoznawania końca wędki podczas przesuwania jej do przodu . Tyczka posiada zaokrąglone połączenie na elemencie „5” aby ułatwić łączenie elementów podczas zawodów. . VERSUS  SX  jest  kompatybilny z nowymi zestawami serii 900 SX i 500 LX, a także z poprzednimi seriami LX i SX z poprzednich sezonów. Mają podstawę 13,00 m stożkową i 11,50 m idealnie cylindryczną; oznacza to, że pręty zamknięte będą składać się z dwóch elementów: podstawy o długości 13,00 m, która będzie zawierać pręt w odległości 10 m, oraz elementu o długości 11,50 m oddalonego od siebie. To nowe rozwiązanie wymaga od wędkarza, aby operując w odległości 11,50 m, zaszczepić 13-metrową podstawę bezpośrednio na odcinku 6 z 10,00 m, usuwając odcinek 11,50 m.
TLE VERSUS SX (BEZ TOPU)
 • Kod x0640xx
 • Długość 13,00 metrów
 • Średnica Dolnika : 42,80mm
 • Waga: 759g.
 • Ilość elementów: 4
 • Długość transportowa: 190cm


TLE POWER SX- to bardzo mocna wędka ”Allround” , dedykowana do połowu na rzekach oraz łowiskach komercyjnych. Bardzo duży zapas mocy sprawia, że niestraszne jej duże uciągi czy wielkie ryby. Dzięki swym parametrom jakie posiada przewyższa wiele droższych wędzisk na rynku . Wędka TLE POWER SX nie kryje za sobą ciężkiej "karpiówki". Tyczka ta najbardziej zaskakuje wyważeniem, a w zasadzie lekkością bo waży zaledwie 793 gramy. Kompletnie nie czuć, że w rękach trzymamy kij zdolny bez kłopotu wyholować ryby powyżej 10 kg! Ponadto zachowuje naprawdę bardzo dobrą sztywność pozwalającą łowić skutecznie w każdych warunkach. Wędka TLE POWER SX  ta będzie idealny wybór dla tych entuzjastów tyczki, którzy na co dzień wędkują na przeróżnych łowiskach (od kanałów i jezior, przez wody komercyjne po szybkie rzeki), a ich częstym celem są duże ryby. Zmniejszona średnica do 42,80mm pozwoliła uzyskać łatwiejszą w prowadzeniu, wyważoną i bardzo szybką wędkę podczas zacięcia.
 W tej nowej gamie wędziska znalazły się również najnowsze innowacje firmy Tubertini: nowy system R-Grip Surface, czyli seria wypukłych elementów graficznych na podstawie i mini-przedłużce do rozpoznawania końca wędki podczas przesuwania jej do przodu . Tyczka posiada zaokrąglone połączenie na elemencie „5” aby ułatwić łączenie elementów podczas zawodów. .
TLE POWER SX  jest  kompatybilny z nowymi zestawami serii 900 SX i 500 LX, a także z poprzednimi seriami LX i SX z poprzednich sezonów. Mają podstawę 13,00 m stożkową i 11,50 m idealnie cylindryczną; oznacza to, że pręty zamknięte będą składać się z dwóch elementów: podstawy o długości 13,00 m, która będzie zawierać pręt w odległości 10 m, oraz elementu o długości 11,50 m oddalonego od siebie. To nowe rozwiązanie wymaga od wędkarza, aby operując w odległości 11,50 m, zaszczepić 13-metrową podstawę bezpośrednio na odcinku 6 z 10,00 m, usuwając odcinek 11,50 m.

TLE POWER SX (BEZ TOPU)
 • Kod x0640xx
 • Długość 13,00 metrów
 • Średnica Dolnika : 42,80mm
 • Waga: 793g.
 • Ilość elementów: 4


TLE Protector

Precyzyjnie wykończona rura węglowa z wkładkami R Grip i nasadką EVA, kompatybilna z seriami tyczek TLE SX i TLE. Stosowany jest jako element końcowy lufy na 13,00 i 11,50 metrach w celu ochrony podstawy przed przypadkowym zgnieceniem czy stłuczeniem cofając tyczkę do tyłu na rolki . 

 Kod: x0369xx   / długość 18 cm   /średnica 42,8 mm    / waga 60 g
Mini Prolunga TLE  SX

Seria trzech krótkich mocnych dopałek do tyczek TLE SX STARK/VERSUS/POWER . Dopałki niezbędne dla każdego wędkarza , kiedy czasem trzeba przedłużyć nasz zestaw troszkę dalej niż nasze pole nęcenia ( gdy ryby nie trzymają się miejsca i trzeba ich „szukać’’ w okolicach naszego punktu zanęcenia  )
w ofercie nowości TLE SX od Tubertini są dwie metrowe dopałki : MINI  PROLUNGA TLE SX LUNGA które poróżnia  waga i grubość blanku . Jedna lżejsza jest dedykowana do elementu na 10-ty metr , a cięższa do elementu 13-stego metra . Oraz jedna dopałka MINI PROLUNGA TLE STARK - dedykowana specjalnie tylko do najwyższego modelu z serii TLE  SX czyli „ STARK ‘’o długości 77cm (od powyższych dwóch poróżnia go cienki blank z którego jest zbudowany STARK)
 

Kod: x0637xx    Mini Prolunga Lunga  (do el.13m)    /Długość 100 cm   /Średnica 42,8mm   /waga 195g 
Kod: x0638xx    Mini Prolunga Lunga (do el. 10m)    / Długość 100 cm  / Średnica 42,8 mm /waga 189 g
Kod: x0639xx    Mini Prolunga (TLE Stark SX)            / Długość 77 cm    / Średnica 42,8 mm / Waga 151 g


Rodzaje i charakterystyka topów na 2023 rok

Seria Topów 900SX Cime
Nowa gama topów 900SX Cime jest kompatybilna z wędkami z serii „X” ,  „TLE” oraz „TLE SX” .
Seria 900 SX charakteryzuje się smukłym profilem (Slim) i górnym otworem 3,5 mm. Wszystkie elementy zestawów posiadają napis „Elastic rating”, który wskazuje zalecany amortyzator.

  Top 909 SX –Najwyższy model topu od firmy Tubertini na sezon 2022. Bardzo sztywny i bardzo lekki. Zbudowany na bardzo cienkim blanku, dzięki czemu do minimum została obniżona jego waga przy zachowaniu mocy. Idealnie  sprawdzi się podczas bardzo szybkościowego łowienia na zawodach małych ryb  oraz średniej wielkości  bonusów . Idealny do łowienia na wodach stojących oraz kanałach o małym uciągu . Tyczka uzbrojona w ten top będzie znacząco zyskiwała na swojej sztywności. Maksymalna zalecana  grubość amortyzatora to 1.4mm Wiz hybrid elastic . Top 909SX Posiada smukły profil (slim), z górnym otworem 3,50mm. Polecany głównej mierze dla doświadczonych zawodników . Top 909 SX Niewłaściwie stosowany będzie narażony na ryzyko złamania.  


Top 907 SX – Drugi od góry najwyższy model topu od firmy Tubertini na sezon 2022. Bardzo sztywny i bardzo lekki. Zbudowany na  cienkim blanku ( delikatnie grubszy blank od 909SX) , dzięki czemu do minimum została obniżona jego waga przy zachowaniu mocy. Idealnie  sprawdzi się podczas bardzo szybkościowego łowienia małych ryb  na zawodach oraz średnich bonusów  . Idealny do łowienia na wodach stojących oraz kanałach o małym uciągu . Tyczka uzbrojona w ten top będzie znacząco zyskiwała na swojej sztywności. Maksymalna zalecana  grubość amortyzatora to 1.6mm Wiz hybrid elastic . Top 907SX Posiada smukły profil (slim), z górnym otworem 3,50mm. Polecany głównej mierze dla doświadczonych zawodników . Top 907 SX Niewłaściwie stosowany będzie narażony na ryzyko złamania.  


Top 908 SX –Najnowszy model topu od firmy Tubertini na sezon 2023 z połączonymi cechami takimi jak : niezwykle sztywny  oraz bardzo lekki z sporym  zapasem mocy . Zbudowany na umiarkowanie cienkim blanku (Grubszym od najwyższych modeli jak 909SX i 907SX) , dzięki czemu do minimum została obniżona jego waga przy zachowaniu sporej  mocy. Idealnie  sprawdzi się podczas bardzo szybkościowego łowienia na zawodach gdzie występuje mały jak i średni białoryb (bonusy mu nie straszne) Idealny do łowienia na wodach stojących/ kanałach oraz rzekach do uciągu 20g . Tyczka uzbrojona w ten top będzie znacząco zyskiwała na swojej sztywności. Maksymalna zalecana  grubość amortyzatora to 1.7mm Wiz hybrid elastic . Top 908SX Posiada smukły profil (slim), z górnym otworem 3,50mm. Polecany w głównej mierze dla doświadczonych zawodników . Top 908 SX jest polecany jako uniwersalny top na każdą wodę .  


Top 905  SX   jest to w pełni uniwersalny top, który dzięki niskiej wadze i niesamowitej sztywności pozytywnie wpływa na akcję tyczki. Zbudowany na umiarkowanie cienkim blanku (Grubszym od najwyższych modeli jak 909SX i 907SX) , dzięki czemu do minimum została obniżona jego waga przy zachowaniu sporej  mocy. Idealny do łowienia na wodach stojących/ kanałach oraz rzekach do uciągu 20g . Polecany jest do każdego zastosowania poza łowiskami komercyjnymi. Optymalnie zachowuje się przy zestawach do 20 gram, choć jeśli będzie trzeba poradzi sobie z jeszcze większym obciążeniem. (bonusy wpostaci karpi  mu nie straszne). Tyczka uzbrojona w ten top będzie znacząco zyskiwała na swojej sztywności. Maksymalna zalecana  grubość amortyzatora to 1.8mm Wiz hybrid elastic . Top 905SX Posiada smukły profil (slim), z górnym otworem 3,50mm. Top 905 SX jest polecany jako uniwersalny top na każdą wodę .  


Top 903  SX   jest topem uniwersalnym, bardzo sztywnym, posiadającym ogromny zapas mocy. Top SX903 nie wymaga żadnych rozsądnych ograniczeń w swoim zastosowaniu. Polecany szczególnie przy ciężkim rzecznym łowieniu oraz zawsze tam gdzie tyczka narażona jest na ekstremalne przeciążenia. Ponadto śmiało można go wykorzystywać do typowego łowienia małych i średnich ryb. Jest to w pełni uniwersalny top, który dzięki niskiej wadze i niesamowitej sztywności oraz wielkiej mocy pozytywnie wpływa na akcję tyczki w ciężkich warunkach . Zbudowany on jest na grubszym blanku , dzięki czemu posiada wielki zapas  mocy .Tyczka uzbrojona w ten top zachowuje sztywność oraz posiada ogromny zapas mocy. Łowienie podczas wielkiego wiatru ,czy wielkiego uciągu na rzece nie są mu straszne  . Maksymalna zalecana  grubość amortyzatora to 1.8mm Wiz hybrid elastic . Top 903SX Posiada smukły profil (slim), z górnym otworem 3,50mm. Top 903 SX jest polecany jako mocny top rzeczny .  
Top 906  SX   Najnowszy model topu od firmy Tubertini na sezon 2023 cechujący się sztywnością z wielkim zapasem mocy z plusem . Top SX906 nie wymaga żadnych rozsądnych ograniczeń w swoim zastosowaniu. Polecany szczególnie przy ciężkim rzecznym łowieniu oraz zawsze tam gdzie tyczka narażona jest na ekstremalne przeciążenia. Ponadto śmiało można go wykorzystywać do typowego łowienia małych i średnich ryb. Jest to w pełni uniwersalny top, który dzięki niskiej wadze i niesamowitej sztywności oraz wielkiej mocy pozytywnie wpływa na akcję tyczki w ciężkich warunkach . Zbudowany on jest na grubszym blanku , dzięki czemu posiada wielki zapas  mocy .Tyczka uzbrojona w ten top zachowuje sztywność oraz posiada ogromny zapas mocy (większej niż top 903 SX ) . Łowienie podczas wielkiego wiatru ,czy wielkiego uciągu na rzece nie są mu straszne  . Maksymalna zalecana  grubość amortyzatora to 1.9mm Wiz hybrid elastic . Top 906SX Posiada smukły profil (slim), z górnym otworem 3,50mm. Top 906 SX jest polecany jako mocny top rzeczny z plusem.  


Top 9CK SX –  Jest najmocniejszym topem z serii SX900 Cime -  jest zaprojektowany do kubka . Top ten jest zbudowany na bardzo grubym blanku -  wyjeżdżanie  kubkiem naprawdę dużymi i ciężkimi kulami jest mu nie straszne .  Może być używany również jako top Karpiowy na łowiskach komercyjnych . Top jest bardzo mocny więc poradzi sobie spokojnie podczas holu wielkich karpi . Zalecana grubość używanego amortyzatora w topie 9CK SX  to 2,5 mm. Top 9CK SX Posiada smukły profil (slim), z górnym otworem 3,80mm

Dane dostępności  topów serii 900 SX Cime:

kod: x0604xx   Top 909 SX (K3) 4,10 m  /waga  73 g       / 3el.    Grubość amortyzatora: 1,40mm
kod: x0605xx   Top 909 SX (K4) 5,60 m  /waga  149 g    / 4el.     Grubość amortyzatora: 1,40mm
kod: x0632xx   Top 908 SX (K3) 4,10 m  /waga  79 g      / 3el.     Grubość amortyzatora: 1,70mm
kod: x0633xx   Top 908 SX (K4) 5,60 m  /waga  166 g    / 4el.     Grubość amortyzatora: 1,70mm
kod: x0606xx   Top 907 SX (K3) 4,10 m  /waga  73 g      / 3el.     Grubość amortyzatora: 1,60mm
kod: x0607xx   Top 907 SX (K4) 5,60 m  /waga  153 g    / 4el.     Grubość amortyzatora: 1,60mm
kod: x0643xx   Top 906 SX (K3) 4,10 m  /waga  84 g      / 3el.     Grubość amortyzatora: 1,90mm
kod: x0644xx   Top 906 SX (K4) 5,60 m  /waga  177 g    / 4el.     Grubość amortyzatora: 1,90mm
kod: x0608xx   Top 905 SX (K3) 4,10 m  /waga  76 g      / 3el.     Grubość amortyzatora: 1,80mm
kod: x0609xx   Top 905 SX (K4) 5,60 m  /waga  157 g    / 4el.     Grubość amortyzatora: 1,80mm
kod: x0610xx   Top 903 SX (K2) 2,70 m  /waga  40 g      / 2el.     Grubość amortyzatora: 1,80mm
kod: x0611xx   Top 903 SX (K3) 4,10 m  /waga  87   g    / 3el.     Grubość amortyzatora: 1,80mm
kod: x0612xx   Top 903 SX (K4) 5,60 m  /waga  164 g    / 4el.     Grubość amortyzatora: 1,80mm
kod: x0613xx   Top 901 SX (K2) 2,70 m  /waga  41 g      / 2el.     Grubość amortyzatora: 2,00mm
kod: x0614xx   Top 901 SX (K3) 4,10 m   /waga  88 g     / 3el.     Grubość amortyzatora: 2,00mm
kod: x0615xx   Top 901 SX (K4) 5,60 m   /waga  169 g   / 4el.     Grubość amortyzatora: 2,00mm
kod: x0616xx   Top 9CK SX (K2) 2,70 m  /waga  40 g     / 2el.     Grubość amortyzatora: 2,50mm
kod: x0617xx   Top 9CK SX (K3) 4,10 m  /waga  91 g     / 3el.     Grubość amortyzatora: 2,50mm
kod: x0618xx   Top 9CK SX (K4) 5,60 m  /waga  189 g   / 4el.     Grubość amortyzatora: 2,50mm

Seria Topów 500 LX  Cime
Seria Topów 500 LX  Cime jest kompatybilna z wędkami z serii „X” ,  „TLE” oraz „TLE SX” .
Seria 500 LX charakteryzuje się
zdecydowanie większym profilem (Large) i górnym otworem 4,5 mm. Wszystkie elementy zestawów posiadają napis „Elastic rating”, który wskazuje zalecany amortyzator, a wszystkie szczytówki  (z wyjątkiem zestawów CK dedykowanych do nęcenia) są już wyposażone w tuleję teflonową, dzięki czemu są gotowe do montażu gumy.
Top 508 LXjest  typowym rzecznym bardzo  mocny topem . W miarę  sztywnym, posiadający ogromny zapas mocy. Top 508LX pozwala na swobodne użytkowanie na szybkich uciągach w głębokich rzekach na naprawdę dużych rybach ( bonusy w postaci wielkich Brzan nie robią na nim większego wrażenia ) oraz hole karpi  na komercji tez mu nie straszne . Top 508LX jest najwyższym modelem z całej serii 500LX Cime - nie wymaga on żadnych rozsądnych ograniczeń w swoim zastosowaniu. Jest to sztywny top z ogromnym zapasem mocy  pozytywnie wpływa na akcję tyczki w ciężkich warunkach . Zbudowany on jest na grubym blanku. Tyczka uzbrojona w ten top nie boi się wielkiego wiatru wędkując na wielkich uciągach rzecznych . Maksymalna zalecana  grubość amortyzatora to 2,00 mm Wiz hybrid elastic . Jest  już wyposażone w tuleję teflonową, dzięki czemu jest  gotowy do montażu amortyzatora . Top 508 LX  Posiada profil (Large), z górnym otworem 4,50mm. Top 508 LX  jest polecany jako bardzo  mocny top rzeczny .  


Top 504 LX - Niewiarygodnie mocny top - przeznaczany do łowienia ogromnych ryb w rzekach (potężne rzeczne ryby w wielkich uciągach mu nie straszne ) , oraz do  wędkowania karpi  na łowiskach komercyjnych . Top 504 LX jest w miarę sztywny oraz posiada wielki zapas mocy z plusem  . Zbudowany jest na grubym blanku (mocniejszym niż najwyższy model 508LX ) Maksymalna zalecana  grubość amortyzatora to 2,30 mm Wiz hybrid elastic . Top 504 LX  Posiada profil (Large), z górnym otworem 4,50mm. Jest  już wyposażone w tuleję teflonową, dzięki czemu jest  gotowy do montażu amortyzatora .Top 504 LX w głównej mierze   jest polecany jako rzeczny top do zadań specjalnych .  


Top 502 LX – Najmocniejszy top do łowienia z całej serii 500 LX Cime  - przeznaczany do wędkowania karpi  na łowiskach komercyjnych . Top 502 LX ma zachowaną sztywność pomimo swej wagi , posiada on ogromny zapas mocy. Zbudowany jest na grubym blanku (mocniejszym z całej serii 500LX Cime ) Maksymalna zalecana  grubość amortyzatora to 2,80 mm Wiz hybrid elastic . Top 504 LX  Posiada profil (Large), z górnym otworem 4,50mm. Jest  już wyposażone w tuleję teflonową, dzięki czemu jest  gotowy do montażu amortyzatora .Top 504 LX w głównej mierze  polecany jest do łowisk komercyjnych na karpie , bądź łowienia ogromnych ryb na rzekach z wielkimi uciągami .  


 Top 5CK LX –  Jest najmocniejszym topem z serii 500 LX  Cime -  jest on zaprojektowany specjalnie  do nęcenia  kubkiem . Posiada on górny otwór 5,00mm dostosowany specjalnie do adaptera z gwintem.  Top ten został zbudowany na bardzo grubym blanku -  wyjeżdżanie  kubkiem naprawdę dużymi i ciężkimi kulami jest mu nie straszne .  Top 5CK SX Posiada profil (Large).

Dane dostępności topów serii 500 LX Cime
Kod: x0619xx   Top 508 LX (K3) 4,10 m /waga   89 g.    / 3el.       Grubość amortyzatora: 2,00
Kod: x0620xx   Top 508 LX (K4) 5,60 m /waga   177 g.  / 4el.       Grubość amortyzatora: 2,00
Kod: x0624xx   Top 504 LX (K3) 4,10 m  /waga   92 g.   / 3el.       Grubość amortyzatora: 2,30
Kod: x0625xx   Top 504 LX (K4) 5,60 m /waga   191 g.  / 4el.       Grubość amortyzatora: 2,30
Kod: x0626xx   Top 502 LX (K2) 2,70 m /waga   49 g.    / 2el.       Grubość amortyzatora: 2,80
Kod: x0627xx   Top 502 LX (K3) 4,10 m /waga   103 g.  / 3el.       Grubość amortyzatora: 2,80
Kod: x0628xx   Top 502 LX (K4) 5,60 m /waga   211 .g  / 4el.       Grubość amortyzatora: 2,80
Kod: x0629xx   Top 5CK LX (K2) 2,70 m /waga   50 g.   / 2el.       Grubość amortyzatora: 2,80
Kod: x0630xx   Top 5CK LX (K3) 4,10 m  /waga   106 g./ 3el.       Grubość amortyzatora: 2,80
Kod: x0631xx   Top 5CK LX (K4) 5,60 m /waga   214 g. / 4el.       Grubość amortyzatora: 2,80  Topy  Stealth Carp SX/ LX

Top Stealth Carp LX -  to niewiarygodnie mocny top, określany mianem pancernego. Przeznaczany do pulla bung, gdzie podczas holu na topie wystepuje potężne przeciążenia. Idealny podczas wędkowania ogromnych karpi na łowiskach komercyjnych. Top Stealth to  bardzo solidny zestaw karpiowy, przeprojektowany w sekcjach, które zostały skrócone, aby był bardzo niezawodny i idealny do użycia największych amortyzatorów .  Jest on  wykonany  w specjalnym procesie, który przenosi kolor podczas obróbki materiału, uzyskując kolorowy zestawy w określonym odcieniu metalicznej szarości, która dzięki odbiciu światła jest bardzo mimetyczna i prawie niewidoczna pod powierzchnią wody  .  Top Zbudowany jest na bardzo  grubym blanku .Maksymalna zalecana  grubość amortyzatora  hybrid elastic to 3.00mm bądź pustego 3,6mm . Top Stealth LX  Posiada profil (Large), z górnym otworem 4,80mm.

Dane Topu Stealth Carp LX
Kod:  X0136xx   Top  Stealth Carp LX (K2)   2,10 m.    / waga 41 g.   /2el.  / Grubość amortyzatora: 3,00
Kod:  X0137xx   Element 3: Stealth Carp LX  1,46 m.   / waga 74 g.   /1el.
Kod:  X0138xx   Element 4: Stealth Carp LX  1,60 m.   / waga 119 g. /1el.

Top Stealth Carp SX  -  jest  typowym rzecznym , mocny topem . Z zachowaną  sztywnością posiadający ogromny zapas mocy. Top Stealth SX  pozwala na swobodne użytkowanie na szybkich uciągach w głębokich rzekach  oraz  przy forsownych holach większych ryb na komercji. Top Stealth Carp SX jest jednym  z mocniejszych topów serii SX - nie wymaga on żadnych rozsądnych ograniczeń w swoim zastosowaniu. Jest to w pełni uniwersalny top  w miarę zachowanej sztywności z ogromnym zapasem mocy  pozytywnie wpływa na akcję tyczki w ciężkich warunkach . Zbudowany on jest na grubym blanku. Tyczka uzbrojona w ten top nie boi się wielkiego wiatru bądź wielkiego uciągu na rzece . Jest to zestaw   wykonany  w specjalnym procesie, który przenosi kolor podczas obróbki materiału, uzyskując kolorowy zestawy w określonym odcieniu metalicznej szarości, która dzięki odbiciu światła jest bardzo mimetyczna i prawie niewidoczna pod powierzchnią wody . Jest on  idealny także  do powierzchniowego łowienia podejrzanych ryb, takich jak klenie ,  karasie oraz amury.  Model SX Stealth jest kompatybilny ze wszystkimi topami serii SX Cime. Maksymalna zalecana  grubość amortyzatora to 1.8mm Wiz hybrid elastic . Top Stealth Carp SX  Posiada smukły profil (slim), z górnym otworem 3,50mm.

Dane Topu Stealth Carp SX
Kod: X0139xx    Top  Stealth SX (K2)   2,70 m / waga 47 g.   /2el        Grubość amortyzatora: 1,80


Pełen szczegółowy  opis tyczek i topów z oferty  Tubertini na rok 2023 , wykonał: PATRYK TRACZYK  „TUBERTINI POLSKA''