Test flagowego feedera TUBERTINI; CONCEPT FEEDER TB.
Najnowszy feeder firmy TUBERTINI, który już jest dostępny w sklepie www.sport-fishing.pl.
Wędka występująca w 5 rozmiarach;
Light Action 11 ft
Light Action 12 ft
Medium Action 12 ft
Medium Action 13 ft
Medium Strong Action 14 ft

Każda wędka posiada 3 wymienne szczytówki,które posiadają różne wytrzymałości w zależności od stosowanej techniki połowu;
Cime 11-12-13 ft:
Cima Concept Feeder TB L - 0,75 Oz - 550 mm - Ø 2,2 mm
Cima Concept Feeder TB M - 1,0 Oz - 550 mm - Ø 2,2 mm
Cima Concept Feeder TB H - 1,75 Oz - 550 mm - Ø 2,2 mm
Cime 14 ft:
Cima Concept Feeder TB M - 1,0 Oz - 550 mm - Ø 2,2 mm
Cima Concept Feeder TB H - 1,5 Oz - 550 mm - Ø 2,2 mm
Cima Concept Feeder TB HH - 2,0 Oz - 550 mm - Ø 2,2 mm

Ta ultra lekka i super wytrzymała wędka feederowa jest ulepszoną wersją flagowego modelu z 2015r CONCEPT FEEDER.
W zasadzie nie powinno się poprawiać czegoś co jest idealne ale firma TUBERTINI stwierdziła,że jedna można stworzyć idealny ideał.
Zmieniono węgiel, z którego została wykonana wędka, co zaowocowało zmniejszeniem średnicy wędki oraz zwiększeniem mocy kija. Po tych zmianach jednak wędka nie straciła na swojej delikatności a nawet według testerów stała się jeszcze delikatniejsza od poprzedniej, a co za tym idzie, przyjemność łowienia nią jest jeszcze wyższa.
Wędka ta to typowy parabolik(co widać na zdjęciach) ale jest ona na tyle sztywna, aby móc oddać nią bardzo dalekie rzuty. 2/1 czyli dwa w jednym; sztywność przy wyrzucie + parabolik przy walce z rybą(mega giętkość przy holu,sprawia,że ryby bardzo szybko się męczą).
Dodatkowo został zmieniony uchwyt kołowrotka na lżejszy, a mega zmianą jaką zastosowali inżynierowie TUBERTINI, jest zastosowanie nowych, przelotek, których ultra cienkie wewnętrzne pierścienie wykonane zostały z super lekkiego stopu(skład jest tajemnicą TUBERTINI).
Nowe przelotki nie tylko zmniejszyły wagę całego kija.
W głównej mierze inżynierom chodziło o to aby zwiększyć średnicę wewnętrznego pierścienia a zarazem nie zwiększać wielkości całej przelotki.
Udało się to w 100%.
Zwiększona średnica przelotki wpływa na odległość rzutów i co bardzo ważne nie blokuje węzłów jeśli zastosowane są przypony strzałowe lub stopery żyłkowe(do zaznaczania odległości rzutu).
Reasumując:
Włosi stworzyli kij, który jest dopracowany w 100%(tzw; włoska robota) i który zadowoli nawet najbardziej wymagających wędkarzy, czy to amatorów czy zawodowców startujących w zawodach.
Co do ceny: wędka nie należy do najtańszych na rynku(coś za coś) ale bije na głowę produkty innych firm włącznie z angielskimi, które posiadają dużą ofertę podobnych wędek ale....................... z ceną o 2x wyższą.
Już niedługo (wiosna) zamieścimy relację z testu tej oraz innych wędek TUBERTINI w warunkach polowych czyli podczas połowu. Postaramy się również przez zimę opisać wszystkie wędki z oferty TUBERTINI.
Pozdrawiamy
http://www.tubertinifeeder.it/alla-fips-con-la-lenza-e-le-concept-tb-feeder/